Національний банк України реалізував великий комплекс будівель в Одесі, який раніше належав банкруту Імексбанку. Цей об’єкт був переданий НБУ для погашення боргів за кредитами рефінансування.
Подробиці
Комплекс має загальну площу понад 2300 м². Через російські обстріли в 2024 році будівлі отримали значні пошкодження, що знизило їхню початкову ринкову вартість.
На аукціоні в системі «Prozorro.Продажі», який відбувся 1 травня 2026 року, стартова ціна була встановлена на рівні майже 24,8 мільйона гривень. Однак завдяки конкуренції серед шести учасників, фінальна ціна зросла майже в чотири рази до 93 мільйонів гривень (без урахування ПДВ).
Переможцем аукціону стало ПК ТОВ «Осьминог». НБУ офіційно уклав з компанією договір купівлі-продажу 19 травня 2026 року.
Ефективність управління активами
Заступник голови НБУ Ярослав Матузко зазначив, що це вже 20-та успішна продажа майна неплатоспроможних фінансових установ з початку 2026 року. За неповні п’ять місяців поточного року центробанк реалізував власне та придбане за борги майно на суму понад 179 мільйонів гривень.
Нагадаємо
Імексбанк був визнаний неплатоспроможним у січні 2015 року, коли його борг перед державою за кредитами рефінансування становив 3,4 мільярда гривень. Завдяки багаторічній юридичній роботі та розпродажам застав, НБУ вдалося повернути понад 576 мільйонів гривень з цієї суми.
З 2015 року НБУ стягнув з банків-банкрутів майже 20 мільярдів гривень заборгованості з рефінансування, тоді як залишок на даний момент становить 32,9 мільярда гривень.


