Інтернет-ресурси переповнені всілякими порадами, як вигідно купити нерухомість, у що краще інвестувати — у новобудову чи старий житловий фонд, і де на вас чекає менше ризиків. Якщо ви вирішили придбати квартиру на вторинному ринку, слід ретельно перевірити конкретний об’єкт, який вас зацікавив. Насправді, ретельна та кваліфікована перевірка житла може реально вберегти вас від невигідної покупки й втрати грошей.
Процес перевірки квартири на вторинному ринку перед купівлею можна довірити спеціалістам з нерухомості або ж самостійно вивчити важливу інформацію й спробувати застосувати знання на практиці, щоб упевнитися, що ви не купуєте «кота в мішку». Якщо ви вже обрали конкретну квартиру, яку бажаєте придбати, слід особисто оглянути її стан, перевірити всі нюанси з комунікаціями, станом ремонту і навіть звернути увагу на поведінку продавця. Під час зустрічі й огляду житла у вас не повинно виникати жодних підозр, інакше потрібно з’ясувати для себе всі дрібниці, які вас турбують. Часто клієнтів насторожує той факт, що на фото в оголошенні була одна картинка, а в реальності — зовсім інша історія квартири за технічним станом або зовнішнім виглядом. Продавці, які пропонують якісне житло, не прикрашають його переваги в оголошеннях, бо під час огляду все стане очевидним — і це може зіграти проти них.
Щодо розмови з власником квартири, ви повинні почути чітку відповідь на запитання, чому він продає житло, а також можете запропонувати торг, якщо знайдете для цього вагомі аргументи. Такі запитання добре характеризують саму причину продажу, і вам буде простіше зрозуміти, що саме ви врешті купуєте.
Процес купівлі квартири на вторинному ринку
Також одним із найважливіших етапів перевірки квартири на вторинному ринку при купівлі є перевірка документації. Немає нічого дивного в тому, що ви попросите потенційного продавця показати документи, які підтверджують право власності, а також можете запитати офіційний документ — спеціальну довідку з Держреєстру, яка підтверджує право власності на нерухомість. Також із цього документа стане відомо, коли квартиру було придбано, хто є її власником, чи не накладено на неї будь-яких юридичних обмежень. Якщо з довідки Держреєстру з’ясується, що квартира надто часто перепродавалася, переходила з рук у руки, мала багато власників за короткий період — це може свідчити про те, що квартира проблемна, і до неї слід придивитися ще уважніше перед підписанням договору купівлі-продажу.
Уже другорядним, але теж важливим моментом є перевірка квартири на наявність боргів за комунальні послуги. На перший погляд це може здатися дрібницею, однак іноді новим власникам доводиться виплачувати багатотисячні борги за «комуналку». Нерідко буває так, що продавець сам зізнається в наявності боргу, не може його погасити — і саме тому продає житло. У такому разі вам слід ухвалити рішення: чи готові ви на такий крок. Безумовно, варто оцінити масштаб заборгованості. Для цього потрібно звернутися до комунальних служб і запитати відповідну інформацію.
Ретельний огляд житла і пильність — запорука вдалої купівлі нерухомості
Якщо ви плануєте проживати в квартирі, яку хочете придбати на вторинному ринку в Києві, рекомендуємо добре продумати розташування об’єкта й його зручність для вашого звичного способу життя та комфорту вашої сім’ї. Під час огляду квартири зверніть увагу на під’їзд, можливість паркування, віддаленість від зупинок громадського транспорту або станцій метро. Якщо у вас є діти, яким потрібно відвідувати дитячий садок, школу чи університет, важливо передбачити, як вони добиратимуться до місця призначення. Ідеально, якщо неподалік від житла будуть державні чи приватні садочки, школа, а також магазини чи супермаркети — для зручних щоденних покупок.
Обов’язково звертайте увагу на технічний стан не лише самої квартири, а й під’їзду, коридорів, фасаду будинку та території навколо. Ці фактори у майбутньому безпосередньо вплинуть на якість вашого життя в новому помешканні, а ви, безперечно, прагнете створити найкращі умови для своєї родини.