Київ продовжує підготовку до нового опалювального сезону та реалізує проєкти Комплексного плану енергостійкості міста.
Мер Києва Віталій Кличко оглянув системи резервного живлення загальною потужністю майже 16 МВт, які використовуватимуть для потреб водопровідного господарства столиці. Йдеться про 3 дизельні енергокомплекси, збудовані в межах плану стійкості міста.
Кожен із комплексів має потужність 5,2 МВт. За словами Кличка, для підвищення надійності та безаварійності дизель-генераторні установки додатково оснащують частотними перетворювачами. Загалом місто планує збудувати дизельні енергокомплекси потужністю близько 40 МВт.
Кличко також нагадав, що в червні оглядав один з об’єктів теплогенерації, де були збудовані нові системи когенерації. Там уже працює обладнання потужністю понад 18 МВт, яке постачає електроенергію в загальну мережу країни.
За словами мера, Київ реалізує план стійкості власними силами. До нього входять переважно загальнодержавні стратегічні проєкти: інженерно-технічний захист, когенерація, резервне живлення систем водопостачання та водовідведення, а також розвиток розподіленої теплової генерації.
Загальна вартість проєктів, які реалізує місто, становить майже 23 млрд грн. Кличко підкреслив, що столиця застосовує комплексний підхід і впроваджує технічно апробовані рішення для підготовки до нового опалювального сезону.